Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
04.7.2017

Арсенал плаќа 70 милиони фунти за двајца фудбалери на Спортинг

Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер веќе подолго време внимателно ги следи фудбалерите на португалскиот тим Желсон Мартинс и Вилијам Карвалјо и летово е подготвен да ги доведе на „Емирати“.

„Топчиите“ сакаат да се засилат за следната сезона со цел да се изборат за место во Лигата на шампионите, а за двајцата фудбалери се подготвени да платат 70 милиони фунти колку бара Спортинг.
Мартинс игра на позицијата десно крило, а по потреба може да игра и како десен бек. Има 22 години, а минатата сезона одигра 43 натпревари за клубот од Лисабон.
Карвалјо е одбранбен фудбалер за врска и беше во фокусот во 2014 година кога беше блиску до трансфер во Манчестер јунајтед.
Венгер сака да го засили средниот ред затоа што не е задоволен од игрите на Џака кого го доведе минатото лето.
Арсенал е пред доаѓањето на големото засилување од Лион, Александр Лаказет, кој е најавен за деновиве.

Најнови вести