Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
14.9.2018

Балотели нема да игра за Ница, многу е дебел

Италијанскиот голгетер нема да биде во тимот за мечот против Рен.

Францускиот прволигаш Ница реши да преземе драстични мерки против Марио Балотели. Италијанскиот репрезентативец ги пропушти летните подготовки со клубот и тоа веднаш се одрази на неговата физичка подготвеност. Балотели е многу подебел од тоа што треба да биде за да е во посакуваната форма. 
Токму поради лошата физичка подготвеност, голгетерот нема да биде во составот на Ница за следниот меч против Рен. Многумина дури и се чудеа како Балотели е во стартниот тим на Италија на средбата против Полска, во рамките од Лигата на нациите. Марио делуваше безвредно на теренот, а неговата зголемена тежина беше веднаш забележлива. 
Според некои, Супер Марио е блиску до границата од 100 килограми, што е сеиозен проблем за фудбалер кој сака да биде во врвна форма. По враќањето во Ница, од клубот му наложија специјален режим на исхрана и тренинг за побрзо враќање на Балотели во старата форма. Додека тоа не се случи, италијанскиот напаѓач нема да стапне на теренот во дресот на Ница. 

 

Најнови вести