Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
11.10.2018

Погба ја копира НБА: Купува шампионски прстени за Франција

Ѕвездата на Манчестер купил 23 прстени за сите играчи кои беа дел од „галските петли“ на Мундијалот во Русија

Пол Погба реши да потроши огромна сума на пари за да купи шампионски прстени во стилот на НБА лигата и да ги подели на сите фудбалери кои со Франција станаа светски прваци. Шампионските прстени се направени од 11 каратни дијаманти, а на нив ќе има украси и од сафири и рубини.
Засега цената на еден прстен не е позната, но претседателот на француската фудбалска федерација, најави дека ќе плати 10.000 евра за транспорт на прстените од Лос Анџелес до Париз. Франција стана светски првак, откако во финалето на Мундијалот во Русија со 4:2 ја победи Хрватска.

Најнови вести