Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
12.9.2018

Де Лаурентис сака да го зголеми семејството – По Наполи и Бари, ќе го купи и Хајдук?

Аурелио де Лаурентис сака да го купи Хајдук и да го зголеми семејството од фудбалски клубови во негова сопственост.

Контроверзниот сопственик на Наполи и на Бари, Аурелио де Лаурентис, сака да го прошири бизнисот и да купи уште еден клуб. Познатиот филмски продуцент е заинтересиран за влез во хрватскиот гигант Хајдук.
„Подготвен сум да го купам Хајдук, но не сакам да разговарам за биснис со навивачите. Знам дека сега тие се мнозински сопственици на акциите во клубот. Ако градот Сплит ми понуди договор, би прифатил. Но, со навивачи не преговарам“, изјави Де Лаурентис.
Тој е познат по тоа што го наследи семејниот бизнис и во филмската индустрија, но и во фудбалот, од неговиот чичко Дино де Лаурентис, па покрај Наполи, го купи и Бари.

 

Најнови вести