Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
06.7.2018

Искусниот Грк наследник на Реина на голот на Наполи

Наполи го доведе искусниот голман Орсетис Карнезис и со тоа го реши проблемот со голманот откако Пепе Реина си замина во Милан.

Искусниот грчки голман стигна од Удунезе, а минатата сезона ја помина на заем во Ватфорд.
Покрај него, Наполи ова лето веќе доведе уште еден чувар на мрежата од Удине, станува збор за младиот Алекс Мерет.
Карнезис има 33 години, а претходните пет сезони беше член на Удинезе.

Најнови вести