Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
09.10.2018

Koга не играат главните, за типување тука се нисколигашите во Англија

За редовните типувачи се наоѓа и по некој натпревар од послабите лиги на Островот.

Репрезентативната пауза, односно чекањето да се одиграат натпревари меѓу националните селекции, не треба да биде препрека за типувачите кои се надеваат на добивки и во ваков „сиромашен“ вторник. Послабите англиски лиги секогаш се подготвени за да играат фудбал, а денес издвоивме неколку предлози од Чекатрејд трофеј купот, во којшто играат тимови од пониските лиги.

Бристол роверс – Јеовил (20.45 часот)

Бристол сака да ја искористи негативната серија на денешните гости, но исто така ќе сака да ја прекине својата серија од три меча без триумф. Овие две екипи ретко се среќаваат во последниве неколку години, особено што Бристол е во Третата англиска лига, додека Јеовил игра во лига пониска за еден ранг, па оваа средба во Купот ќе им користи за мерење на силите.
Предлог тип: 1 & 2-4 (2.60 квота)


Koвентри  – Форест грин (20.45 часот)

На Ковентри добро ќе му дојде натпревар надвор од Третата лига, бидејќи таму не се снаоѓаат најдобро. Мечот против Форест грин ќе им послужи за креирање победничка серија, откако го изненадија Чарлтон во претходното коло во Лига 1 на Англија. Исто така, Ковентри ќе сака да се одмазди за последните два порази од Форест грин, кои гостите ги остварија минатата сезона во Лига 2.
Предлог тип: 1 (2 квота)

 
Лутон – МК Донс (20:45)

Лутон веќе пет меча не знае за пораз, а фудбалерите ќе сакаат така и да остане, особено што денес се фаворити против Милтон кеј. Според последните неколку натпревари на овие две екипи, едно е сигурно, голови нема да недостасуваат бидејќи се голгетерски расположени.
Предлог тип: 1+I & 2+II (2.50 квота)

 
Оксфорд јунајтед – Нортхемптон (20.45 часот)

И оваа средба е дуел меѓу третолигаш и четвртолигаш во кој се очекува победа на домаќинот. Меѓутоа, и двете екипи ќе настапат со комбинирани состави, со оглед на распоредот според кој играат мечеви на секои три дена. Оксфорд нема остварено триумф над Нортхемптон од 2014 година, па денес ќе има посебен мотив за победа.
Предлог тип: 1 & 0-3 (2.40 квота)

 
Сандерленд – Карсли (20:45 часот)

Сандерленд најде лига каде што ќе биде еден од подобрите тимови, а тоа сака да го докаже и во овој Куп. Од почетокот на оваа сезона, има само еден домашен пораз, и тоа од Шефилд вензди во Карабао купот, но Карсли е многу послаб противник и од „црните мачки“ се очекува да ја оправдаат фаворитската улога.
Предлог тип: 1 & 2-4 (2.50 квота)

Најнови вести