Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
09.8.2018

Официјално: Никола Калиниќ три години во Атлетико

Милан доби отштета од 15 милиони евра за трансферот на Никола Калиниќ

Атлетико Мадрид го официјализираше трансферот на Никола Калиниќ од Милан, за сума од 15 милиони евра. Хрватот потпиша тригодишен договор со „јорганџиите“.

Калиниќ минатата сезона пристигна на „Сан Сиро“ од редовите на Фиорентина, но, во дебитантската  сезона не се снајде најдобро, при тоа стана „вишок“ во напаѓачките опции на Џенаро Гатузо. Хрватскиот репрезентативец одигра 41 натпревар за „росонерите“, на кои запиша шест погодоци и исто толку асиснтеции.

Најнови вести