Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
10.8.2018

Меси е новиот капитен на Барселона

Шпанскиот првак ги одбра четворицата фудбалери кои ќе ја носат капитенската летна сезонава

Барселона има нов капитен и заменик капитен по заминувањето на Андрес Иниеста и Хавиер Маскерано. Нов лидер на тимот ќе биде Лионел Меси, додека негов заменик ќе биде Серхио Бускетс. Како трет, односно четврти капитени избрани се Жерар Пике и Серхи Роберто.

Меси и Бускетс и минатата сезона им беше доделена оваа одговорност, при тоа Бускетс беше четврта опција, додека Аргентинецот трета. Пријатно изненадување е Роберто, кој беше избран пред ѕвездите како Ракитиќ и Алба.

Најнови вести