Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
06.8.2018

Мурињо во препознатлив стил „Фала богу сега ќе играме вистински фудбал“

Португалскиот тренер на клупата на Манчестер јунајтед повторно во свој стил, со ироничен коментар го сумираше ефектот од подготовките на „црвените ѓаволи“ во САД

Манчестер јунајтед не блескаше на турнеата во САД, но Мурињо воопошто не е загрижен, а рутински одговори на прашањето дали е задоволен од подготовките.
„Фала богу заврши една напорна претсезона. Конечно е време да играме вистински фудбал“, изјави Мурињо. 
Стартот на новото издание на Премиерлигата е следниот викенд, а Манчестер јунајтед ќе го почне атакот на нова титула против Лестер. 

 

Најнови вести