Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
05.12.2017

ФА куп: Дербито на Ливерпул во третото коло

Ждрепката за паровите од третото коло на ФА купот донесе неколку исклучително интересни парови.

Во центарот на вниманието ќе едно големо дерби, и тоа градското Мерсисајд меѓу Ливерпул и Евертон.
Манчестер јунајтед ќе игра против Дерби каунти, Челзи го очекува дуелот со Норвич, Сити не би требало да има проблеми со Барнли, Тотенхем ќе гостува кај Вимблдон, додека Арсенал ќе игра против Нотингам форест, двократниот шампион на Европа.
Натпреварите од третото коло на ФА купот на програмата се од петти до седми јануари 2018 година. Титулата ја брани Арсенал, рекордерот на натпреварувањето со 13 освоени трофеи.

Најнови вести