Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
14.9.2018

Клупскиот фудбал повторно на сцена, во фокусот е дербито Тотенхем – Ливерпул

По двонеделната пауза повторно ќе има клупски фудбал, а Топ 5 првенствата, но и останатите шампионати нудат интересни натпревари викендов

Репрезентациите го промовираа новото натпреварување Лигата на нациите, а по двонеделната пуаза, повторно на сцена се враќа клупскиот фудбал.
Топ 5 првенствата земаат замав, битката за подобри позиции на табелата ќе станува сè пожестока, а во фокусот викендов ќе биде англиското дерби меѓу Тотенхем и Ливерпул. Двете екипи имаат амбиции да ја освојат титулата, па овој меч од петтото коло во Премиер лигата е вистинско дерби.
Интересна ќе биде и бундеслигашката пресметка во Минхен меѓу Баерн и Баер Леверкузен, во Италија меч на колото е дуелот меѓу Интер и Парма во конкуренција на средбата меѓу Наполи и Фиорентина.
Барселона во последно време најде начин како да се прескокне „Аноета“, но Сан Себастијан и Реал Сосиедад остануваат на мапата на Каталонците како мошне незгодно фудбалско патување и гостување. Тој меч ќе се игра утре, од 16.15 часот, и е дерби во четвртото коло во Ла Лига.
Репрезентациите ги испративме на пауза од еден месец, па викендов повторно ќе гледаме и уживаме во клупскиот фудбал, со напомена дека веднаш потоа од вторник ќе почне и новото издание на Лигата на шампионите.

Најнови вести