Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
10.10.2018

Матеус го брани Ковач, виновни се играчите и раководството на Баерн

Легендата на Баерн и на германскиот фудбал застана во одбрана на тренерот

Лотар Матеус застана во одбрана на Нико Ковач и вели дека хрватскиот тренер е мошне интелегентен и има план да ги промени работите во Баерн.

Гигантот на светскиот фудбал е во криза, а на Ковач му се заканува отказ.

„Не ми се верува дека 90 посто од играчите во сегашниот состав играа во Лигата на шампионите во 2013 година. Нема свежа крв, млади и полетни играчи. Патем ветераните добија нови договори и како тука да им завршија амбициите.
Пред се виновно е раководството на Баерн, а по нив и играчите. Ковач може да го извлече клубот од криза, ако му се даде шанса на подолг рок“, вели Матеус.

 

Најнови вести