Корисничко име Лозинка Пријави се
  • БОЈА:
10.10.2018

Шапка долу за репрезентативците од првиот селектор

Легендата Андон Дончевски присуствуваше на тренингот на националниот тим

Првиот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Андон Дончевски, денеска присуствуваше на тренингот на националниот тим на комплексот на ФФМ, „Петар Милошевски“.

Дончевски допатува од Австралија на прославата на 25-годишницата од првиот меч на Македонија, во Крањ против Словенија. Чичко Дончо и неговите тогашни избраници и „лавови“ како што тој ги нарекуваше, ќе продефилираат на националната арена „Филип Втори“ пред саботниот меч со Лихтенштајн.

Дончевски во манир на вистински господин, им симна капа на актуелните репрезентативци за резултатите кои ги бележат во последно време, и им посака пласман на Европското првенство.

Најнови вести